Pokoušíte se zhubnout? Přinášíme vám 7 dietních triků!

Po vánočním obžerství se kdekdo rozhodl pro shození přebytečných kilogramů. Ale jen málo z nás má pevnou vůli, aby občas nezhřešil. Když už se vám to stane, dělejte to chytře, aby vaše váha a snaha nebyly v ohrožení.

zdroj: stock.xchng by Aga-Grafik

zdroj: stock.xchng by Aga-Grafik

Používejte malé talíře

Jsou součástí vaší diety menší porce? Pak si na jídlo vezměte menší talířek, a to vždy, když se chystáte zhřešit nějakým jídlem, které nezapadá do vašeho dietního plánu.

Jezte za světla

Je dokázáno, že když budete jíst za plného osvětlení, méně toho sníte. Pokud se chystáte do restaurace, vyberte tu, kde je dostatečné osvětlení.

Kupujte menší balení

Dostali jste neovladatelnou chuť na gumové medvídky? Kupte co nejmenší balení, i když vyjde o něco dráž. Zajímavé je to, že barevných bonbonů sníme prý více.

Nemějte lákadla na očích

Máte doma čokoládu nebo oplatky? Pak to mějte dobře schované a nenechávejte to na stole nebo poličce. Raději si na stůl dejte košík s ovocem.

Nenoste pohodlné věci

Noste takovou velikost oblečení, jakou chcete a odložte volné šaty nebo o číslo větší kalhoty. Jakmile přiberete půl kila, ihned to na těsnějším oblečení poznáte a vy budete motivováni to půl kilo shodit.

Čtěte také:   Sušené ovoce - zdravé, sladké mlsání

Buďte v klidu

Dopřejte si klid a vyhýbejte se místům, které na vás působí stresově nebo kde je hlasitá hudba. Když jste ve stresu a spěcháte, jídlo spolykáte rychleji. Na normální i „zakázaná“ jídla mějte vždy klid, ticho a příjemnou atmosféru a pořádně si je vychutnejte.

Malý hřích povolen

Třeba jednou za dva týdny si udělejte „hřešící“ večer, a až všichni odejdou spát, dejte si v klidu a pohodě vaši oblíbenou pochoutku.

Comments are closed.