Většina bankomatů v České republice přejde na nový operační systém

Bankomaty po celém světě mají nainstalován operační systém Windows XP, ale na počátku dubna již Microsoft ukončí podporu tohoto operačního systému. Co to znamená pro 85 % bankomatů na území České republiky?

zdroj: stock.xchng by Jan Kratina

zdroj: stock.xchng by Jan Kratina

Banky budou muset přejít na nový operační systém, což se i v poslední době děje. Jak uvedl Vít Skřebský z Global Payments Europe, podle jeho informací většina bank na nový systém již přechází. Komerční banka bankomaty průběžně obměňuje a chystá se přejít na systém Windows 7. Klienti se nemusí bát, že by výběr z bankomatů byl nějak problematický, vše zůstane na stejné úrovni.

Systém Windows 7 budou mít i bankomaty Raiffeisenbank a UniCredit Bank. Ta dokonce část bankomatů vybaví systémem Windows 8, určeném pro dotyková zařízení.

Oproti tomu GE Money Bank systém ve svých bankomatech nebude měnit. Chystají řadu opatření, která eliminují bezpečnostní rizika.

Bankomaty, které budou mít i po 8. dubnu operační systém XP, budou funkční, ale je zapotřebí zaplatit si zvlášť aktualizace, aby nebyly zranitelnější vůči možným napadením a chybám systému XP.

Čtěte také:   Reklama na chlebu? Žádná utopie!

Další zajímavé články

Comments are closed.