Proč byste měli pít citrónovou vodu po ránu

Káva, čaj, kakao patří neodmyslitelně k ranním snídaňovým rituálům. Někdo si nedovede svůj život představit bez těchto nápůjů . Je to jako ranní droga, kterou musí mít každý den. Ale co kdybyste svému tělu dopřáli alespoň jednou týdně zdravou očistnou kůru v podobě citrónové vody?

Předčtěte si tento článek a zjistíte, jaké zdravotní výhody vám přinese pití citrónové vody hned po ránu.

citronPomáhá při trávní

Voda sama o sobě napomáhá ke správné funkci orgánů, vylučuje škodlivé látky z těla ven. Citrony stimulují a čistí játra, pomáhají trávicímu traktu a následně vyloučí škodlivé látky. Spojíte-li tyto dvě látky dohromady, získáte tak účinný lék na očistu vašeho těla.

Podporuje imunitní systém

S blížícím se chladným počasím je naše tělo často vystaveno různým baktériím, virům a my jsme poté více náchylní na různé nemoce, nebo onemocníme. Citrusové plody mají velký podíl vitamínu C, která pomáhá v boji proti nachlazení, rýmě a obsahuje také kyselinu askorbovou, která zase napomáhá ke střebávání železa. Obě tyto složky napomáhají ke správné funkci imunitního systému.

Čtěte také:   Oslňte vánočním líčením

Pomáhá při detoxikaci

Citrónová voda je přírodní diuretikum, což znamená, že zvyšuje vylučování vody, ale i různých škodlivých látek z těla ven.

citron 1Je to energie

Kombinace vody a citrónu napomáhá ke správné hydrataci, okysličení krve. Takže se budete cítít skvělě.

Udržuje krásnou, svěží kůži

Je to právě vitamín C, který hraje nepostradatelnou roli k udržení krásné, zdravé kůže. Navíc obsahuje antioxidanty, které bojují proti stárnutí.

 

 

Fotografie publikována se svolením od Danilo Rizzutti and Tiverylucky Photography/FreeDigitalphotos

Comments are closed.