Vybudujte si pevnou a vyrýsovanou postavu

Mít svalnatou postavu, která ohromí krásné ženy, je snem každého muže. A kdo to popírá, lže. Za vypracovanou postavou však stojí tvrdá práce a hodiny strávené v posilovně. Ale výsledek a pohled do zrcadla za tu dřinu stojí.

Silový trénink

zdroj: Radek Ritter

zdroj: Radek Ritter

Silový trénink je o tom, že si při posilování přidáte kotouče navíc. Tento druh tréninku je určen nejen pro kulturisty, ale i pro ty, kdo chtějí zhubnout, zrychlit metabolismus a zpevnit a vytvarovat postavu. Díky silovému tréninku získáte svalovou hmotu. Jaká je jeho podstata? Trénink od tréninku byste měli danou váhu pomalu navyšovat a maximálně se při tom koncentrovat. Vhodné je přidat na zátěži vždy o půl kila navíc. A nezapomeňte – cviky a série byste měli jednou za čas měnit.

Objemový trénink

zdroj: Radek Ritter

zdroj: Radek Ritter

Slouží k navýšení objemu svalů, což je hlavním důvodem, proč muži navštěvují posilovnu. Tento typ tréninku je individuální a jeho podstatou je zvedání vysokých vah v menším počtu opakování ve více sériích. K objemu vám pomůže nejen pravidelné posilování, ale i bohatá životospráva. Hmotnost tréninkové zátěže se pohybuje v rozmezí 75 až 85 % maxima silové schopnosti v daném cviku. Počet opakování v sérii se pohybuje mezi 6 až 8 a ideální počet sérií v celém tréninku je mezi 20 až 25 sériemi.

Čtěte také:   Čokoládová masáž

Rýsovací trénink

zdroj: Radek Ritter

zdroj: Radek Ritter

S tímto tréninkem dosáhnete vyrýsovaných svalů pomocí snížení množství tuků v těle. Začněte ho tehdy, když máte slušný základ svalové hmoty. Rýsovací trénink je zaměřen na vyšší počet opakování v sérii při nižší váze. Pauzy jsou krátké, abyste udrželi intenzitu tréninku. Celková doba tréninku by se měla pohybovat kolem hodiny, protože tuky začínáte spalovat až po nějaké době.

Comments are closed.