Zánět močových cest – aneb kdy babské rady nepomáhají

S nepříjemným a bolestivým zánětem močových cest má bohužel zkušenosti většina žen, ale i velké množství mužů. Vyléčit jej můžete přírodní cestou, ale v mnoha případech je lepší vyhledat odborníka.

Zánět močových cest se projevuje častým močením, řezavou bolestí při močení, pálením, kdy moč je zakalená a zapáchající, se stopami krve, bolestí v podbřišku a nevolností nebo zvýšenou teplotou.

Přírodní léčba a babské rady

Pokud je infekce močových cest mírná, neobjevuje se v ní krev a netrpíte bolestmi během močení, pomohou vám staré babské rady nebo přírodní léčba.

Základem je dostatečný příjem tekutin v podobě čisté vody nebo urologických čajů. V období léčby zapomeňte na kořeněná ostrá jídla, kávu, sladké nápoje a alkohol. Raději ani nepijte džusy a vyhněte se studeným pokrmům, syrové zelenině a tropickému ovoci.

zdroj: everystockphoto.com by Muffet

zdroj: everystockphoto.com by Muffet

V obchodě si kupte sušené brusinky nebo v lékárně preparáty s jejich obsahem. Nechoďte bosi po studené podlaze a udržuje nohy v teple, a to i v případě prevence.

Pomoct by vám také mohla horká koupel z odvaru řapíku, heřmánku, hypermanganu nebo březového listí.

Čtěte také:   Sušené ovoce - zdravé, sladké mlsání

Kdy se svěřit do rukou lékaře

Ne vždy si příroda s touto infekcí poradí. Pokud se příznaky nezlepší do 2 – 3 dnů, navštivte lékaře, který vám předepíše antibiotika nejméně na 5 dnů. Během této doby nesmíte sportovat ani provozovat sex a dodržovat byste měli klidový režim. K lékaři je také nutné zajít, když v moči naleznete krev nebo cítíte palčivé řezání nejen během močení, ale i při sezení.

Comments are closed.