Michael Schumacher konečně reaguje na své okolí

Svět obletěla dobrá zpráva, že Michael Schumacher, který ležel pět měsíců v kómatu, je již mimo ohrožení života. Reaguje na zvuky a dotyky, a to zejména pohybem očí.

zdroj: http://www.theguardian.com/sport/2014/mar/12/michael-schumacher-small-signs-recovery

zdroj: http://www.theguardian.com/sport/2014/mar/12/michael-schumacher-small-signs-recovery

Prvotní informace říkají, že Schumacher byl po probuzení přemístěn rovnou na rehabilitační oddělení univerzitní kliniky v Lousanne. Rehabilitace může trvat rok, nebo i celý život. Profesor z Hamburgské nemocnice, Heinzpeter Moecke uvedl, že bývalý závodník F1 se nejspíše bude muset naučit všechno od začátku, nevyjímaje mluvení, chození či polykání. Otázkou také je, zda nebude poškozen mozek.

Velikou podporou mu je manželka s dětmi, které to mají na rehabilitační kliniku půl hodiny jízdy autem. Lékaři ovšem varují před euforií, stav sedminásobného mistra světa stále není dobrý.

Sedminásobný mistr světa Formule 1 spadl 29. prosince 2013 na lyžích v Méribelu, kdy narazil do kamene a utrpěl úraz hlavy s poraněním mozku. Od konce ledna jej lékaři začali probouzet z kómatu a teprve až počátkem dubna se dočkali výsledků. Michael Schumacher konečně vykazuje známky probuzení a vědomí.

Čtěte také:   Karel Gott zazpívá na rockovém festivalu

Další zajímavé články

Comments are closed.