Léčebná síla konopí

Konopí má antibiotické a protizánětlivé účinky. Účinné látky fungují na principu bílých krvinek, avšak dlouhodobé užívání paradoxně může vést k oslabení vlastního imunitního systému.

Konopí pomáhá zmírňovat některé projevy nemocí. Tlumí bolesti při neurologických poruchách, příznivě působí na ztuhlosti při roztroušené skleróze, navrací chuť k jídlu a v případě obezity ji potlačuje. Doporučuje se jej užívat při rakovině prsu, tlustého střeva a nádorech štítné žlázy.

Tato léčivá rostlina je nadějí pro pacienty s Alzheimerovou a Parkinsonovou nemocí. Poradí si i s astmatem, cukrovkou a migrénou. Některé odrůdy jsou vhodné na projevy úzkosti, paranoi a deprese. Extrakt z konopí také zmírňuje příznaky rozvinutého HIV a normalizuje nitrooční tlak a činnost srdce. Pomáhá pacientům s epilepsií a lidem, kteří se léčí ze závislosti na opiátech a alkoholu.

Ve formě masti léčí bolesti kloubů, ekzémy a suchou pokožku. Využívá se k podpůrné léčbě oparů, ke zhojení jizev, na spáleniny, akné a pro posílení vlasů a nehtů.

Konopí je bezesporu královnou léčivých rostlin. Čím nás ještě překvapí? To ukáží další studie ve výzkumných centrech.

 

Comments are closed.